Cilt Gençleştirme

_

Teknolojide, medikal estetikte yaşanan yeni gelişmeler, uygulanan yöntemler güvenilir ve yüz güldüren yeni işlemlere imkân tanımıştır. İleri teknoloji cihazlar yardımıyla çevresel faktörlere en fazla maruz kalan cildin onarılması sağlanır. Yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisi ile zamanla yüzde yaşlanma ve kırışıklıklar meydana gelir.

Yüzde görülen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla cilt gençleştirme uygulamaları uzman kişiler tarafından yapılır. Yüzün bakımlı olması ve estetik görünümü kadınlar tarafından önem verilen bir konudur. Bu doğrultuda cildin kuruyup yaşlanmasına neden olan hava kirliliği, yanlış beslenme, düzensiz yaşam tarzı, zararlı alışkanlıklar yoğun çalışma temposu cildin yapısına zarar verir.

Yaşlanma süreci ile beraber deri her geçen gün olumsuz bir şekilde etkilenerek yaşlanmaya başlar. Fakat günümüzde kullanılan yöntemler cilt kusurlarını ve yaşlanma sorununu ortadan kaldırır. Cilt gençleştirme sayesinde ciltte görülen sarkmalar ve kırışıklıklar ortadan kaldırılır.